MAŁOPOLSKA SETKA

Dziś zaproszenie i nieco więcej szczegółów dotyczących rowerowego wyzwania czyli Małopolskiej Setki.


Zasady Rywalizacji

Małopolska Setka to rowerowe zawody na orientację. Zawodnicy mają za zadanie odnalezienie za pomocą mapy, kilkunastu punktów kontrolnych (PK) wyznaczonych w terenie.

Rywalizacja odbywa się w zespołach 2-osbowych, w kategoriach MM (dwóch mężczyzn) i MIX (co najmniej jednak kobieta w zespole)

Każdy z zawodników otrzyma na starcie komplet map i kartę kontrolną przytwierdzoną na stałe do nadgarstka – każdy uczestnik musi potwierdzić obecność na PK.

Potwierdzanie PK odbywa się za pomocą perforatorów.

Na pokonanie całej trasy zawodnicy mają 14 godzin – ponieważ 2 część trasy pokonywana będzie w nocy sugerujemy przygotowanie odpowiedniego oświetlenia (nie tylko zapewniającego widoczność rowerzysty, ale umożliwiającego jazdę w terenie)

Zwycięzcą zawodów będzie zespół który pokona całą trasę w najkrótszym możliwym czasie (liczy się przede wszystkim ilość zaliczonych PK dopiero później czas)

 Wszystkie zasady rywalizacji szczegółowo określa Regulamin Zawodów, który znajdziecie w zakładce dotyczącej zawodów.

Na mecie na zawodników czekają: ciepły posiłek, napoje oraz pamiątkowe medale.

setkaminijpg


TRASA, MAPY

Trasa zawodów wyznaczona została w terenach Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego. Większość wariantów poprowadzona została bocznymi drogami i w sporej części leśnymi ścieżkami. Trasę charakteryzują znaczne przewyższenia. Fragmenty trasy zawodnicy pokonywać będą drogami publicznymi, o średnim natężeniu ruchu, apelujemy więc o rozwagę i przestrzeganie przepisów Kodeksu Drogowego.

Zawodnicy do znalezienia będą mieli około 17 PK na mapie głównej w skali 1:40 000 oraz kilka PK na dodatkowej mapie do BnO (skala 1:10 000). Punkty wyposażone w perforator, pomarańczowo biały lampion oraz odblask (dla PK potencjalnie potwierdzanych po zmierzchu).


fragmentmapy_2jpg    fragmentmapy10_1jpg


Punkty kontrolne zlokalizowane będą w miejscach charakterystycznych, ale czasem oddalonych od drogi/ścieżki o maksymalne 100-150 m., wówczas nie jest wymagana obecność na PK zawodników z rowerami (można zostawić je na dojeździe). Mapy będą zafoliowane.

Profil trasy (po wybranym wariancie)

profiljpg


Start zlokalizowany będzie na terenie Fortu Winnica, Meta zlokalizowana będzie w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna.

fortjpg

kolnajpg

Baza zawodów i pole namiotowe znajduje się przy Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna - ul. Kolna w Krakowie - na zawodników czekamy w piątek od godziny 18tej.

Do dyspozycji zawodników jest pole namiotowe, hala namiotowa, wiata grillowa oraz dostęp do sanitariatów.

Po wyścigu zawodnicy będą mogli skorzystać z natrysków znajdujących się na terenie ośrodka.

Ośrodek oferuje możliwość zakwaterowania - szczegóły www.kolna.pl , na miejscu znajduje się restauracja hotelowa, bezpłatny parking, basen i wiele innych atrakcji. 


PROGRAM ZAWODÓW

 

Piątek 21 lipca 2017

18:00 - 21:00 rejestracja zawodników - fort

od 18:00 - dostęp do bazy zawodów Kolna


Sobota 22 lipca 2017

7:00 - 9:00
rejestracja zawodników - fort
10:00 - START trasy
22:00 - dekoracja zwycięzców
24:00 - zamknięcie Mety

Niedziela 23 lipca 2017

20:00 zamknięcie bazy zawodów


Zapisy na www.adventure-trophy.pl


Serdecznie zapraszamy wszystkich kolarzy, orientalistów i amatorów, zawody będą wymagające, ale tereny są niezwykle malownicze i na pewno wspomnienia pozostaną w pamięci dłużej niż zakwasy w mięśniach!